تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

فرماندار آستارا: جامعه روحانیت نقش بی بدیلی در تبیین اهداف اقتصاد مقاومتی دارد

  فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: جامعه روحانیت در کنار سایر اقشار مردم نقش مهم و بی بدیلی را در تبیین اهداف اقتصاد مقاومتی می توانند ایفا کنند.

   

  به گزارش خبرنگار ایرنا، سیروس شفقی روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی با جامعه روحانیت شهرستان آستارا در راستای تبیین اهداف اقتصاد مقاومتی افزود: با ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری به سران سه قوه تکلیف همگان در راستای عمل به اهداف اقتصاد مقاومتی روشن شد.
  وی اضافه کرد: در هر زمانی که جامعه روحانیت در طول دوران پرفراز و نشیب انقلاب ورود کرده ما خیر و برکات فراوانی را در جامعه شاهد بودیم که نمونه بارز آن دوران جنگ تحمیلی است.
  وی با بیان اینکه در جهت تبیین شاخصه های اقتصاد مقاومتی نباید از نقش روحانیت غافل شویم ، اظهار کرد: در کشور ما امید ، امنیت و نشاط توام با حرکت در مسیر ولایت وجود دارد.
  وی با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری ، بیان کرد: بنا به تعبیر مقام معظم رهبری دولت بدنه کارشناسی خوبی دارد که سپردن سیاست های کلی جمعیت ، مبارزه با مواد مخدر و نیز اقتصاد مقاومتی گواه روشنی از اعتماد رهبر انقلاب به حرکت های دولت است.
  وی با بیان اینکه دولت اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی را در کنار تثبیت قیمت ارز ، ثبات قیمت ها ، اشتغالزایی و اصلاح ساختار دولتی به طوری جدی پیگیر است ، افزود: دین مبین اسلام توجه و تاکید فراوانی را به اقتصاد مقاومتی دارد و این برنامه ای نیست که بتوان نتیجه آن را در پروسه زمانی کوتاه مدت شاهد بود بلکه مردم با قناعت و زندگی سالم و ارکان نظام نیز با یک همت همگانی می توانند به نتایج روشنی دست یابند.
  فرماندار آستارا خاطرنشان کرد: عملیاتی کردن سبک زندگی اسلامی ، تولید ثروت حلال به جای ثروت کاذب، مصرف کالاهای داخلی به جای کالاهای خارجی می تواند حمایت از تولید در جهت اقتصاد مقاومتی را در پی داشته باشد.
  شفقی با بیان اینکه کاهش قیمت نفت و نیز اعمال تحریم ها دیگر نمی تواند تهدیدی برای نظام باشد ، افزود: در طول سه سال اخیر اتکا به درآمدهای نفتی را به 30 درصد کاهش دادیم که این امر تا پایان برنامه ششم توسعه به صفر درصد می رسد.
  وی شاه کلید اقتصاد مقاومتی را حرکت از خود ذکر کرد ، گفت: اگر خواستار تحقق اقتصاد مقاومتی هستیم باید روحیه امید و وحدت را در جامعه تقویت کنیم.
  وی خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی با اقدام و عمل در چهار حوزه علمی ، فرهنگی ، سیاسی و اجرایی می توان به توفیق دست یافت.
  وی ثبیت نظام اقتصادی ، کاهش خام فروشی ، کاهش واردات و توسعه صادرات ، رفاه اقتصادی، کاهش تورم ، کاهش بیکاری ، توازن عدالت اجتماعی ، اقتدار اقتصادی ، توسعه اقتصاد اسلامی و ارائه الگوی موفق اقتصادی به جهان را از جمله نتایج اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد.
  شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

   

  خیرین مدرسه ساز دکتر محمدزاده و همسرش اصغرنژاد، کلنگ شروع بکار احداث مدرسه ابتدایی شهید آصفی روستای پشته جوکندان شهرستان تالش را به زمین زدند.

   

  التفات منتظری مدیر آموزش و پرورش شهرستان تالش روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: مراسم کلنگ زنی مدرسه ابتدایی شهید آصفی پشته جوکندان در محل آموزشگاه و با حضور مدیران استانی و شهرستانی و خانواده معظم شهید آصفی و دیگر خیران برگزار شد.
  وی با قدردانی از خیران دکتر محمدزاده و همسرش به خاطر این عمل خیر و خداپسندانه، یاد و خاطره پدر بزرگوار شهید اقبال آصفی مرحوم حاج غلامحسین آصفی که زمین این مدرسه را اهدا کرد، گرامی داشت.
  وی خاطرنشان کرد: در این زمین، یک واحد آموزشی شش کلاسه توسط خیرین احداث خواهد شد.

  ***
  دو مدرسه تالش، با مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان تالش هیأت امنایی می شود
  مدیر آموزش و پرورش تالش همچنین از هیأت امنایی شدن دو مدرسه این شهرستان خبر داد و گفت : پس از تصویب شورای آموزش و پرورش تالش ، مدرسه پسرانه دوره دوم متوسطه خاتم الانبیا (ص ) و مدرسه دخترانه دوره دوم متوسطه آزادی هیأت امنایی می شود.
  التفات منتظری گفت: پس از درخواست شورای مدارس خاتم الانبیاء (ص) و آزادی، مبنی بر تبدیل این مدارس به مدارس هیأت امنایی ، این موضوع در شورای آموزش و پرورش شهرستان مطرح شد و با عنایت رئیس و اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان تالش، به تصویب رسید.
  وی افزود: موافقت نامه اصولی این مدارس صادر شده و در سال تحصیلی 96-95 به صورت هیأت امنایی اداره خواهند شد.
  منتظری مزایای مدارس هیأت امنایی را برگزاری کلاس های فوق برنامه و انتخاب معلمان توسط مدرسه و با تایید اداره آموزش و پرورش عنوان کرد.

  ***
  18 اثر دانش آموزان تالشی، حائز رتبه عالی جشنواره جابر بن حیان شد
  منتظری همچنین از کسب رتبه عالی 18 اثر دانش آموزان تالشی در مرحله استانی جشنواره جابر بن حیان خبر داد.
  وی گفت: نتایج مرحله استانی ششمین دوره جشنواره جابر بن حیان مقطع ابتدایی، اعلام که 18 اثر دانش آموزان شهرستان حائز رتبه عالی شد.
  وی افزود: 32 اثر دانش آموزان این شهرستان به مرحله استانی جشنواره جابر بن حیان، راه پیدا کرده بودند که پس از داوری ، 18 اثر عملکرد عالی، 9 اثر عملکرد خیلی خوب و پنج اثر عملکرد خوب را کسب کردند.
  منتظری یادآور شد: جشنواره جابر بن حیان ابتدا در سطح مدارس برگزار و آثار برتر در پروژه های مختلف مدل، تحقیق ، نمایش ، آزمایش و طراحی ساخت به مرحله شهرستانی ارسال می شوند که امسال بیش از 500 اثر در تالش در مرحله شهرستانی داوری شدند که 32 اثر برتر به مرحله استانی راه پیدا کردند و مرحله استانی این دوره از مسابقات در رشت برگزار شد.
  شهرستان تالش در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و 36 هزار دانش آموز در 500 واحد آموزشی مشغول علم آموزی هستند.

   

  حجت الاسلام احمد پروایی روز چهارشنبه در جمع روحانیون تشیع و تسنن آستارا افزود: ریشه اقتصاد مقاومتی به آموزه های دینی ما بر می گردد.
  وی با اشاره به اینکه تبیین اهداف اقتصاد مقاومتی از جمله وظایف جامعه روحانیت است ، اضافه کرد: با تکیه بر اقتصاد مقاومتی می توان کشور را از وابستگی به خارج نجات داد که در طول دوران انقلاب اسلامی برای دستیابی به این هدف مهم، قدم های ارزشمندی برداشته شده است.
  نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری تحقق اقتصاد مقاومتی را بدون همکاری دولت و مردم غیر ممکن خواند و اظهار کرد: از جمله مواردی که به محقق شدن اقتصاد مقاومتی می تواند کمک کند، مبارزه جدی با پدیده قاچاق است که مقام معظم رهبری نیز نسبت به این امر تاکیدات فراوانی داشتند.
  حجت الاسلام پروایی پرهیز از اسراف و قناعت در زندگی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی لازم خواند و افزود: مردمی کردن اقتصاد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است که برای دستیابی به این هدف، تقویت بنگاه های اقتصادی زودبازده باید در دستور کار قرار بگیرد.
  وی با بیان اینکه منویات مقام معظم رهبری در امر اقتصاد مقاومتی باید نصب العین مردم و مسئولان قرار بگیرد ، خاطرنشان کرد: با همت و کار مضاعف می توان اقتصاد دانش بنیان را تقویت و در جهت اجتناب از اقتصاد تک محوری قدم های مهمی را برداشت.
  امام جمعه شهرستان آستارا نیز در این نشست گفت: علمای تشییع و تسنن با وحدت و همدلی برای دست یابی به اهداف نظام جمهوری اسلامی تلاش می کنند.
  حجت الاسلام کاظم حافظ نیا با اشاره به اینکه اهداف اقتصاد مقاومتی در آینده آستارا می تواند اثرگذار باشد ، افزود: باید در کنار بازار، از ظرفیت های اقتصادی دیگری این شهرستان نظیر کشاورزی نیز بهره برد.
  وی توجه به تولید ملی را لازم خواند و گفت: از نگاه ویژه مسئولان ارشد استانی و کشوری به آستارا برای تقویت ابعاد اقتصادی این شهرستان باید به نحو شایسته ای استفاده کرد.
  شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

   

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا از تقویت برنامه های فرهنگی و هنری در طرح های سالمسازی دریا در این شهرستان خبر داد.

   

  به گزارش خبرنگار ایرنا ابوطالب جوان روز چهارشنبه در جمع هنرمندان عرصه نمایش شهرستان آستارا گفت: برنامه های فرهنگی در نوار ساحلی آستارا از چهار سال پیش آغاز شد که در این مدت هنرمندان مختلف با اجرای برنامه های متعدد و جذاب هنری در جهت پرکردن اوقات فراغت شهروندان و مسافران قدم های مهمی را برداشته اند.
  وی با اشاره به اینکه در تابستان امسال بر روی تقویت برنامه های فرهنگی و هنری در سواحل تاکید شده، افزود: نوار ساحلی بهترین فرصت برای به نمایش گذاشتن و نیز تقویت ارزش های اسلامی و ملی می باشد که شایسته است از این فرصت استفاده بجا و بهینه ای شود.
  جوان با بیان اینکه با استفاده از ابزار هنری می توان به مقابله با بسیاری از پلشتی ها و ناهنجاری های اجتماعی برخاست ، اضافه کرد: زبان هنر، زبان نافذ و در عین حال شیرینی است که می توان با بهره گیری از ظرفیت رشته های هنری موضوعات مهم فرهنگی و اجتماعی را در پوشش زیبای هنر به مخاطب انتقال داد.
  وی با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی سواحل طی روزهای آتی در آستارا آغاز می شود ، اظهار کرد: از هنرمندان انتظار داریم با طرح ها و ایده های نو نسبت به تولید آثار هنری اقدام کنند تا برای مخاطب تازگی داشته باشد.
  جوان با بیان اینکه برخی از آثار هنری تولید شده به سبب عدم جذابیت در موضوع و نیز پرداخت ضعیف مورد استقبال مخاطبان قرار نمی گیرد ، بیان کرد: مخاطب هوشمند امروز به دنبال پیام در آثار هنری است و اگر این پیام را نتواند از دل اثر استخراج کند، مطمئنا رغبتی برای توجه به آن نخواهد داشت.
  وی ادامه داد: ازدواج سالم ، معضل اعتیاد ، اقتصاد مقاومتی و موضوع مربوط به جمعیت از جمله عناوین مهمی است که بایستی در اجرای برنامه های فرهنگی سواحل مورد توجه هنرمندان قرار بگیرد.
  جوان با بیان اینکه در تولید آثار هنری نیازهای تمامی اقشار جامعه اعم از کودک ، نوجوان ، جوان و بزرگسال در نظر گرفته شود ، خاطرنشان کرد: داشتن شادابی و طراوت در برنامه های هنری از جمله موارد مهمی است که مخاطب بدان نیاز دارد.
  شهرستان آستارا با 18 و نیم کیلومتر نوار ساحلی ، دارای سه طرح سالمسازی دریا یکی به نام طرح صدف در هفت کیلومتری شهر آستارا و در روستای سیبلی ، دیگری طرح سالمسازی لوندویل و دیگری سفیر امید در ساحل خود شهر آستاراست.
  شهرستان مرزی بندر آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در مرز با جمهوری آذربایجان و در مسیر جاده ای شمالغرب کشور یکی از 20 شهر گردشگرپذیر ایران محسوب می شود.

   

   

  معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تالش گفت: بزرگداشت هفته قوه قضاییه، ادای دین به معمار نظام نوین قضایی جمهوری اسلامی ایران است.

   

  به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدجلال سیدمحمدی عصر چهارشنبه در جلسه ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یاران وفادارش افزود: نقش برجسته و ماندگار شهید بهشتی در قوه قضاییه و تلاش های این شهید مظلوم در تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باید برای جامعه و به ویژه نسل های جوان تبیین شود.
  وی حادثه فاجعه بار هفتم تیرماه سال 60 را دلیل نام گذاری هفته قوه قضاییه ذکر و بیان کرد: گرامیداشت یاد 72 تن از یاران نظام و انقلاب که در یک فاجعه، آسمانی شدند؛ وظیفه ای است که به گردن همه ماست.
  سیدمحمدی به تعبیر بنیانگذار جموری اسلامی ایران امام خمینی(ره) در مورد شهید بهشتی اشاره کرد و گفت: جمله بهشتی یک ملت بود برای ملت ما ، مسئولیت همه را در این زمینه روشن می کند که باید برای شناساندن شخصیت این مرد بزرگ انقلاب ، همت مضاعفی کنیم.
  وی گفت: امنیت و سلامت از اولویت های اساسی دولت تدبیر و امید بوده و برقراری نظم و امنیت در ابعاد مختلف دستگاه های قضایی در ارتقاء امنیت نقش بالایی دارد.
  وی تبلیغات محیطی و شهری ، برگزاری یادمان شهدای هفتم تیر و تجدید میثاق با آرمانهای شهدا و به ویژه شهدای فاجعه هفتم تیر را از مهمترین برنامه های هفته قوه قضاییه اعلام کرد و گفت : از همه مردم و مسئولین جهت حضور و مشارکت در برنامه های یاد شده دعوت می شود.
  امیر امیرآبادی رئیس دادگستری شهرستان تالش نیز در سخنانی با بیان فرمایشات رهبر فقید انقلاب حضرت امام خمینی (ره) در خصوص شهید بهشتی ، هدف از گرامیداشت این هفته را پاسداشت یاد و خاطره شهیدان بزرگوار فاجعه هفتم تیر ماه 1360 و گرامیداشت هفته قوه قضاییه دانست.
  وی دیدار با خانواده شهدای قوه قضائیه، ملاقات مردمی با حضور رئیس دادگستری و دادستان، زیارت عاشورا و تجدید میثاق با آرمان های شهدا، شرکت در نماز جمعه، بازدید از اداره زندان تالش، مراسم بزرگداشت شهدای هفت تیر و شرکت در مراسم سوگواری امام علی (ع) را از جمله برنامه های هفته قوه قضائیه در تالش ذکر کرد.
  هفته قوه قضائیه از اول تا هفتم تیرماه است.

   

   

  - تعدادی از سوارکاران بخش لوندویل آستارا موفق به صعود به ارتفاعات آبشار لاتون به عنوان بلندترین آبشار ایران شدند.

   

  به گزارش عصر چهارشنبه خبرنگار ایرنا در این برنامه فرهنگی ورزشی شش سوارکار مسیر رفت خود را از روستای کوته کومه به سمت بلندترین آبشار ایران طی کردند.
  سوارکاران در مدت زمان شش ساعت مسیر مورد نظر خود را با شعار حفاظت از محیط زیست پیمودند.
  محمدرضا ندیمی ، جواد پورایواز ، محسن شفقتیان ، احد ثبوتی ، سینا طالبیان و مسعود بیجارگرد از جمله سوارکارانی بودند که با اسب های محلی خود به آبشار لاتون صعود کردند.
  در این برنامه ورزشی تپه های جنگلی زیبا با چشمه های فراوان و طبیعت بکر منطقه ، انگیزه صعود چابک سواران را در میانه های راه دو چندان می کرد.
  آبشار لاتون در 15 کیلومتری جنوب شهرستان آستارا و در روستای کوته کومه شهر لوندویل جای گرفته است. ارتفاع تقریبی آبشار لاتون 105 متر است که به لحاظ بلندی مرتفع ترین آبشار ایران محسوب می شود.
  علاوه بر آبشار اصلی لاتون ، آبشاری دیگر در 10 متری آن قرار دارد که 65 متر ارتفاع دارد و سرریز آب آن نسبت به آبشار اصلی بیشتر و پهن تر است.

   

  فرمانده نیروی انتظامی آستارا از توقیف محموله 9 میلیارد ریالی سیگار خارجی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

   

  سرهنگ رحیم مهدی زاده روز پنجشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران انتظامی ایستگاه بازرسی سه راه قلعه حین کنترل محور مواصلاتی اردبیل- آستارا به دو دستگاه خودروی کامیون و یک دستگاه نیسان مشکوک شده و این خودروها را متوقف کردند.
  وی افزود: در بازرسی ماموران انتظامی از خودرو های یاد شده ،چهار میلیون و 760 هزار نخ انواع سیگار خارجی قاچاق کشف شد.
  وی اضافه کرد: ماموران پاسگاه انتظامی ویرمونی نیز در بازرسی از منزل یک شخص حدود 400 هزار نخ انواع سیگار خارجی را کشف و ضبط کردند.
  وی در مجموع ارزش ریالی سیگار خارجی قاچاق کشف شده را 9 میلیارد و 284 میلیون و 400 هزار ریال اعلام و بیان کرد: رانندگان خودروها و همچنین مالک 36 ساله منزل مسکونی دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذی صلاح قضائی معرفی شدند.
  سرهنگ مهدی زاده در ادامه خاطر نشان کرد: مجموعه انتظامی شهرستان آستارا همواره آماده برخورد با قاچاقچیان و برهم زنندگان نظم اقتصادی جامعه بوده و در تحقق این هدف آماده دریافت اطلاعات و اخبار شهروندان از طریق تلفن 110 است.
  شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع است.

   

   

  مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان گفت: با اتمام عملیات گازرسانی به روستاها 765 خانوار در سطح این شهرستان از نعمت گاز برخوردار می شوند.

   
  از نعمت گاز" src="http://img7.irna.ir/1395/13950403/82123524/82123524-70816244.jpg" alt="" />

  به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی شرکت گاز استان گیلان به ایرنا جمشید ظهیری اظهار داشت: تاکنون 30روستای شهرستان آستارا از نعمت گاز برخوردار شده اند.
  وی افزود: از مجموع هشت هزار و 625 خانوار روستایی شهرستان آستارا ، بیش از هفت هزار و 200 خانوار روستایی در قالب 30 روستا با ضریب نفوذ 84 درصد از نعمت گاز برخوردارند.
  وی اضافه کرد: هم اکنون پروژه گازرسانی به شش روستای شهرستان آستارا در قالب یک پیمان در حال اجراست که با اتمام گازرسانی به روستاهای مورد نظر، 765 خانوار از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
  وی با بیان اینکه با اتمام این پروژه ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی این شهرستان به 93 درصد خواهد رسید ، بیان داشت: برای گازرسانی به روستای این پیمان بیش از 68 کیلومتر شبکه نصب شده است.
  مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در ادامه گفت: هم اکنون شهرستان آستارا دارای 33 هزار 673 مشترک گاز است که برای گازرسانی به آنها بیش از 400 کیلومتر شبکه گذاری انجام شده است.
  وی خاطر نشان کرد: با اجرای فاز دوم پروژه های بند (ق) درصد بهره مندی گاز در شهرستان آستارا به 99 درصد خواهد رسید.
  شهرستان 86 هزار نفری آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.

  مسعود اژدری مقدم جانباز 25 درصد دوران هشت سال دفاع مقدس در شهرستان آستارا دعوت حق را لبیک گفت و به خیل همسنگران شهیدش پیوست.

   

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آستارا روز پنجشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: این جانباز سرافراز پس از تحمل حدود 30 سال درد و رنج ناشی از مجروحیت و مصدومیت، به خیل هم سنگرانش پیوست.
  ایرج غنی پور افزود: پیکر پاک این جانباز با حضور قشرهای مختلف مردم مومن و دیندار شهرستان آستارا طی مراسم خاصی، تشییع و پس از اقامه نماز در محل آرامستان این شهرستان به خاک سپرده شد.
  وی در ادامه اضافه کرد: ملت ایران باید همواره قدردان عظمت و بزرگی کار جانبازان دوران هشت سال دفاع مقدس و دوران انقلاب باشند.
  اژدری مقدم متولد سال 1343 بود که در 19 اسفندماه سال 1365 در منطقه عملیاتی سومار به علت اصابت ترکش از ناحیه چشم و دست چپ، مجروح و به درجه جانبازی نائل شده بود.
  شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در شمال غربی گیلان و در جوار جمهوری آذربایجان واقع شده و در طول سال های انقلاب و جنگ تحمیلی 160 شهید ، 71 آزاده و 615جانباز به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.

  رئیس اداره استاندارد شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: در سه ماه اول سال جاری، 18گواهینامه انطباق صادراتی مطابق با استاندارد های ملی برای 853 تن کالا صادر شده است.

   

  به گزارش خبرنگار ایرنا شاهرخ جعفری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اداره استاندارد شهرستان آستارا در راستای نظارت بر اجرای استاندارد کالاهای صادراتی و وارداتی بر تمامی اقلام مشمول مقررات استاندارد اجباری نظارت کرده و تنها در صورت انطباق کالاها با استانداردهای ملی مجوز صادرات و واردات برای آنها صادر می کند.
  رئیس اداره استاندارد آستارا صدور عمده گواهینامه های صادراتی را برای کالاهایی نظیر انواع کشمش و خرما عنوان و اضافه کرد: این کالاها به وزن 853 تن و به ارزش اقتصادی 42 میلیارد و 46 میلیون ریال بوده است.
  وی اظهار کرد: صادرات کالای دریافت کننده استاندارد از نظر وزن ، ارزش اقتصادی و تعداد گواهینامه نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 44 ، 35 و 10 درصد کاهش داشته است.
  جعفری ادامه داد: همچنین در این مدت تعداد 56 گواهینامه انطباق وارداتی نیز بر اساس استانداردهای ملی برای ورود کالاها به کشور صادر شده است.
  وی صدور عمده گواهینامه های وارداتی را برای کالاهایی نظیر انواع ورق های فولادی ، خوراک دام ، انواع میلگرد و تخته ام دی اف ذکر کرد و گفت: این کالاها به وزن 24 هزار و 421 تن و به ارزش اقتصادی 202 میلیارد و 822میلیون ریال می باشد.
  جعفری خاطرنشان کرد: واردات کالاهای دریافت کننده استاندارد در سه ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ، ارزش و تعداد گواهینامه به ترتیب 24 ، 53 و 27 درصد کاهش یافته است.
  وی تعداد اظهارنامه تعیین ماهیت کالاهای صادراتی را در این مدت 18 فقره و به وزن 403 تن و تعداد اظهارنامه تعیین ماهیت کالاهای وارداتی را 45 فقره و به وزن پنج هزار و 60 تن اعلام کرد.
  شهرستان بندری آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در نوار مرزی جمهوری آذربایجان ، از مبادی مهم صادرات و واردات کشور و نیز تردد اتباع خارجی محسوب می شود.

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 3 تير 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160212
 • بازدید امروز :90637
 • بازدید داخلی :6376
 • کاربران حاضر :166
 • رباتهای جستجوگر:297
 • همه حاضرین :463

تگ های برتر