تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

فرماندار آستارا: حماسه 24 خرداد سرآغاز حاکم شدن فضای تدبیر و امید در کشور بود

  فرماندار آستارا: حماسه 24 خرداد سرآغاز حاکم شدن فضای تدبیر و امید در کشور بود astaranews1.ir

  رئیس اداره بندر و دریانوردی آستارا از واردات دو هزار و 310 تن ورق آهن از بندر آستارا به کشور خبر داد.

   
  و 310 تن ورق آهن از بندر آستارا" src="http://img7.irna.ir/1395/13950323/82109414/82109414-70790446.jpg" alt="" />

  به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شرکت خدمات بندری و دریایی کاوه شعبه آستارا به ایرنا محمود میر نبی لی گفت: محموله ورق آهن در قالب 304 بسته به وزن دو هزار و 310 تن از بندر اکتائو قزاقستان بارگیری شده بود که در بندر آستارا تخلیه شد.
  وی افزود: همچنین در روزهای اخیر یک هزار و 803 تن تخته و ام دی اف نیز که از بندر هوسان جمهوری آذربایجان بارگیری شده بود در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تخلیه شد.
  وی اضافه کرد: این محموله ها توسط کشتی های دیبا و آدرینا به منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا بارگیری شده بود.
  وی با اشاره به اینکه بندر آستارا شمالی ترین بندر کشور در نقطه صفر مرزی در حاشیه دریای خزر‌ است ، اظهار کرد: بندر آستارا نزدیکترین بندر به کشورهای CIS و نزدیکترین بندر به استان‌های شمال غربی‌ و غرب کشور است که با صرفه ترین و کم هزینه ترین مسیر برای صادرات و واردات به این استانها به شمار می آید.
  وی ادامه داد: کاهش هزینه سوخت ، استهلاک ، کرایه حمل و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده کالا از جمله امتیازات این بندر برای واردکنندگان کالا محسوب می شود.
  بندر چند منظوره آستارا به عنوان نخستین بندر بخش خصوصی کشور بر اساس اعلام کارشناسان حوزه حمل و نقل ، نزدیک ترین و مقرون به صرفه ترین مسیر و حلقه اتصال تجارت و ترانزیت کالا بین سه قاره آسیا ، آفریقا و اروپاست.
  این بندر چند منظوره برای تخلیه و بارگیری کشتی های دو هزار و 500 تنی پیش بینی شده و پس از تکمیل ، ظرفیت پذیرای همزمان پنج کشتی در پنج اسکله اختصاصی خود را دارد.
  این واحد بندری در استان گیلان به ظرفیت نهایی سه میلیون و 500 هزار تن تخلیه و بارگیری سالانه کالا پیش بینی و طراحی شده که یک میلیون و 500 هزار تن آن با یک اسکله اختصاصی مربوط به تخلیه و بارگیری سوخت و مواد نفتی خواهد بود و دو میلیون تن دیگر نیز به تخلیه و بارگیری سایر کالاها اختصاص می یابد.
  این بندر در فضای 60 هکتاری احداث شده است و در سال گذشته با پهلوگیری 105 فروند کشتی ، 197 هزار و 671 تن کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شد.

   

   

  مدیر جهاد کشاورزی آستارا از تشکیل 104 پرونده تخلف مربوط به تغییر کاربری اراضی کشاورزی در دستگاه قضایی این شهرستان خبر داد.

   

  به گزارش خبرنگار ایرنا ایرج شیارکار روز یکشنبه در دیدار با فرماندار آستارا گفت: این پرونده های تخلف در دست رسیدگی نزد مقام قضایی است.
  وی با اشاره به اینکه آن چه در این زمان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است حفظ کاربری اراضی کشاورزی و باغی در روستاهای شهرستان است ، افزود: در سال گذشته مطابق تبصره دو ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی 25 مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه حیران و سایر نقاط تخریب شد.
  شیارکار ادامه داد: همچنین سال گذشته 15 مورد از ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی داوطلبانه توسط خود اشخاص تخریب شد تا قدمی در جهت حفظ کاربری اراضی برداشته شود.
  مدیر جهاد کشاورزی آستارا در ادامه از اختصاص دو میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار برای خرید ادوات کشاورزی به 39 کشاورز در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: همچنین در سال جاری 460 میلیون ریال اعتبار به سه کشاورز آستارایی برای خرید ادوات کشاورزی از قبیل کمباین برنج ، تراکتور ، نشاکار و دروگر پرداخت شد.
  شیارکار در ادامه بهینه سازی مصرف آب کشاورزی را برای کشاورزان لازم برشمرد و افزود: ایجاد کانال های بتنی لاینینگ در اراضی کشاورزی آستارا باعث جلوگیری از هدررفت آب کشاورزی می شود.
  وی هدایت آب های سطحی را از دیگر مزایای کانال های بتنی لاینینگ عنوان کرد و گفت: در سه سال اخیر 20 کیلومتر از ارضی شالیکاری آستارا مجهز به این کانال شد.
  وی اضافه کرد: در سال جاری نیز عملیات احداث کانال بتنی لاینینگ در دو و نیم کیلومتر از اراضی شالیکاری آستارا انجام می شود.
  وی اعتبار در نظر گرفته شده برای این امر را پنج میلیارد و 700 میلیون ریال عنوان کرد.
  از 21 تا 27 خردادماه به نام هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده است.

   

  فرماندار شهرستان بندر آستارا گفت: حماسه 24 خرداد سال 1392 سرآغاز حاکم شدن فضای تدبیر و امید برای توسعه و آبادانی ایران اسلامی بود.

   
  و امید در کشور بود" src="http://img7.irna.ir/1395/13950323/82109936/82109936-70791935.jpg" alt="" />

  به گزارش خبرنگار ایرنا ، سیروس شفقی روز یکشنبه در جمع کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان آستارا افزود: تصمیم گیری و برنامه ریزی عقلانی در حوزه های مختلف از جمله سیاست ، اقتصاد و سلامت ، کاهش نرخ تورم ، رونق بخشی به فضای کسب و کار ، سر و سامان دادن جدی به وضعیت نامناسب سلامت از جمله شاخصه ها و اقدامات مهم دولت و تدبیر و امید است.
  وی با اشاره به اینکه سقوط یکباره قیمت نفت روند توسعه هر کشوری را می تواند تحت شعاع قرار دهد ، اضافه کرد: با تمامی این احوال دولت با به کار بستن تدبیر درست توانست به جای فرصت سوزی فرصت سازی کند تا فضای امید و آرامش در کشور حاکم باشد.
  وی ادامه داد: دولت گذشته با درآمدهای بالای نفت نتوانست در جهت رونق سلامت قدم های رو به جلویی بردارد ولی با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و با وجود تمامی فشارها و تحریم های اقتصادی حوزه سلامت رونق خاصی به خود گرفت.
  فرماندار آستارا در ادامه با اشاره به اهمیت حوزه کشاورزی در رونق و توسعه اقتصادی گفت: کشاورزی تا آنجا اهمیت دارد که حتی می تواند در تصمیم گیری و سیاست های داخلی و خارجی نیز اثر بخش باشد.
  شفقی تامین امنیت غذایی را در گرو کشاورزی پایدار و پویا عنوان کرد و افزود: به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی بایستی رونق بخش کشاورزی را در اولویت قرار دهیم.
  وی خاطرنشان کرد: عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی نیازمند عزم همگانی است چرا که این امر مختص دولت نیست و مقام معظم رهبری سیاست های اقتصاد مقاومتی را به سه قوه ابلاغ کردند.
  وی با بیان اینکه تکیه گاه بسیاری از کشورها بخش کشاورزی است ، افزود: پویایی بخش کشاورزی می تواند اشتغال پایدار را نیز در پی داشته باشد.
  وی خواستار بهره مندی بخش کشاورزی از تکنولوژی های روز و مدرن شد و بیان کرد: کشاورزی سنتی با مصرف بالای سوخت و نیز با فرسودگی ماشین آلات دیگر نمی تواند برای کشاورز صرفه اقتصادی خوبی داشته باشد که شایسته است بخش کشاورزی را بیش از پیش به سمت مکانیزه شدن سوق دهیم.

   

  رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا از تخلیه و بارگیری بیش از 15 هزار تن کالا در خرداد ماه امسال از طریق این بندر خبر داد.

   
  و بارگیری بیش از 15 هزار تن کالا در بندر آستارا" src="http://img7.irna.ir/1395/13950324/82110471/82110471-70792428.jpg" alt="" border="0" />

  محمود میر نبی لی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: از اول خرداد ماه سالجاری تاکنون بالغ بر 15 هزار و 414 تن انواع کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تخلیه و بارگیری شده است.
  وی افزود: در این مدت یک محموله صادراتی از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا توسط دو کشتی به وزن دو هزار و 115 تن به مقصد جمهوری آذربایجان بارگیری شد.
  وی اضافه کرد: این محموله صادراتی شامل کربنات کلسیم، پی وی سی ، پلی اتلین ، پلی پروپلن ، پودر تالک و گرانول پی وی سی بود.
  وی اظهار کرد: همچنین یک محموله وارداتی توسط 9 کشتی به وزن سیزده هزار و 299 تن شامل آهن ، گالوانیزه، تخته ، ام دی اف و شمش آهن در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تخلیه شد.
  بندر چند منظوره آستارا به عنوان نخستین بندر بخش خصوصی کشور بر اساس اعلام کارشناسان حوزه حمل و نقل ، نزدیک ترین و مقرون به صرفه ترین مسیر و حلقه اتصال تجارت و ترانزیت کالا بین سه قاره آسیا ، آفریقا و اروپاست.
  این بندر چند منظوره برای تخلیه و بارگیری کشتی های دو هزار و 500 تنی پیش بینی شده و پس از تکمیل ، ظرفیت پذیرای همزمان پنج کشتی در پنج اسکله اختصاصی خود را دارد.
  این واحد بندری در استان گیلان به ظرفیت نهایی سه میلیون و 500 هزار تن تخلیه و بارگیری سالانه کالا پیش بینی و طراحی شده که یک میلیون و 500 هزار تن آن با یک اسکله اختصاصی مربوط به تخلیه و بارگیری سوخت و مواد نفتی خواهد بود و دو میلیون تن دیگر نیز به تخلیه و بارگیری سایر کالاها اختصاص می یابد.
  این بندر در فضای 60 هکتاری احداث شده است و در سال گذشته با پهلوگیری 105 فروند کشتی ، 197 هزار و 671 تن کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شد.

   

   

   

  رئیس شبکه دامپزشکی آستارا از کشف و ضبط یکهزار و 500 کیلوگرم شیر خام فاسد و غیر بهداشتی در این شهرستان خبر داد.

   
  و 500 کیلوگرم شیر خام فاسد در آستارا کشف و ضبط شد" src="http://img7.irna.ir/1395/13950324/82110495/82110495-70792482.jpg" alt="" border="0" />

  بهرام پورضرب روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این مقدار شیر خام فاسد توسط ماموران ایست بازرسی قلعه در محور اردبیل-آستارا کشف شد.
  وی با اشاره به اینکه محموله کشف شده فاقد مجوز بهداشتی و دامپزشکی بود ، افزود: این محموله از یک دستگاه نیسان که جهت عرضه وارد شهرستان آستارا می شد کشف و ضبط شد.
  به گفته پورضرب یک نفر متخلف در این راستا شناسایی و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شد.
  وی در ادامه با اشاره به اینکه در برخی از موارد گزارش هایی مبنی بر عرضه شیرهای خام فاسد در برخی از مغازه ها ارائه می شود ، خاطرنشان کرد: توزیع و عرضه شیرهای دامداران در آستارا ساماندهی می شود.
  وی افزود: بررسی و ارائه راهکار مناسب جهت کمک به حل مشکلات دامداران، مستلزم هماهنگی و همکاری بیشتر دستگاه های مرتبط می باشد.
  پورضرب با اشاره اینکه شبکه دامپزشکی با همکاری ادارات مرتبط بازرسی های خود را از واحدهای عرضه کننده شیرخام تشدید کرده، اضافه کرد: در برخی از مواقع شاهد ورود این نوع شیرها از شهرستان های همجوار هستیم که با همکاری نیروی انتظامی این محموله های فاسد در موارد زیادی کشف و ضبط می شود.
  180واحد دامداری صنعتی ، نیمه صنعتی و کوچک روستایی در شهرستان 86 هزار نفری آستارا واقع در غرب استان گیلان فعال است.

   

  فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: پست دوم اسکله بندر آستارا در هفته دولت سال جاری به بهره برداری می رسد.

   

  به گزارش خبرنگار ایرنا، سیروس شفقی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مراحل پیشرفت پست دوم اسکله بندر آستارا در جمع خبرنگاران افزود: منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا ظرفیت بزرگی را برای توسعه اقتصادی کشور فراهم کرده که بایستی از این ظرفیت به سبب موقعیت ممتاز بندر آستارا بهره برد.
  وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از پست دوم اسکله ظرفیت تخلیه و بارگیری در بندر آستارا تا یک میلیون تن افزایش می یابد ، اضافه کرد: در هفته دولت سال جاری ساختمان اداری گمرک ، پست دوم اسکله در کنار یکی از فازهای انبار 9 هزار تنی بندر آستارا به بهره برداری می رسد.
  شفقی از استقرار موقت تعدادی از بخش های اداری گمرک در منطقه ویژه اقتصادی خبر داد و بیان کرد: زمینه های لازم برای استقرار کامل و ثابت بخش های اداری گمرک در منطقه ویژه اقتصادی فراهم شده است.
  فرماندار آستارا ادامه داد: با توجه به آماده بودن زیرساخت ها در محدوده بندر و توسعه تجارت در آستارا، این منطقه ویژه اقتصادی موجب رونق هرچه بیشتر تولید و اشتغال گیلان و منطقه دریای خزر می شود.
  وی هم مرز بودن با جمهوری آذربایجان و دسترسی آسان به کشورهای آسیای میانه ، قفقاز و اروپای شرقی را مزیت منطقه ویژه اقتصادی آستارا ذکر و اظهار امیدواری کرد که با راه اندازی این منطقه و تکمیل راه آهن گیلان، بیشتر از گذشته شاهد آبادانی این شهرستان باشیم .
  فرماندار آستارا در ادامه بازدیدهای خود در جریان مراحل ساخت پروژه های استخر سرپوشیده و چاه فلمن این شهرستان قرار گرفت.
  در جلسه هفدهم اسفندماه 1393 هیأت وزیران و به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1384 ، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا به تصویب رسید.
  در این جلسه دستور ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در استان گیلان با حوزه فعالیت های دریایی، بندری ، صنایع و خدمات وابسته و لجستیکی و ایجاد ارزش افزوده تصویب و توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ شد.
  منطقه ویژه اقتصادی آستارا در 61 هکتار محدوده بندر چند منظوره آستارا در خشکی و شاخه های موج شکن دریایی آن اجرایی می شود.
  شهرستان 86 هزار نفری آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان و در جوار مرزهای جمهوری آذربایجان واقع شده و بندر این شهرستان از فروردین ماه سال 92 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرده است.
  7105/6070

  جمعی از کودکان و نوجوانان روزه دار آستارایی با گرد هم آمدن در مرکز شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان، ماه مبارک رمضان را جشن گرفتند.

   

  به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا کودکان و نوجوانان آستارایی به همراه مادران خودشان آمده بودند تا زیبایی های ماه رمضان را جشن بگیرند؛ زیبایی های شیرینی که در ماه پرخیر و برکت این بار دل های کوچک شان را به هم نزدیک کرده بود.
  کانون پرورش فکری این بار کانون محبت و عشق ورزیدن کودکان و نوجوانان روزه دار آستارایی به ماه رمضان شد تا رنگ و بوی معنویت از همان سنین پایه در وجودشان جان بگیرد.
  اجرای موسیقی سنتی ، شعرخوانی ، اجرای مسابقه و نمایش کمدی از جمله بخش های هنری برنامه کانون بود که لحظات شاد و مفرحی را برای خانواده های فرهنگ دوست آستارایی رقم زد.
  مسئول مرکز شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا در حاشیه این آیین فرهنگی به خبرنگار ایرنا گفت: جشن ماه مبارک رمضان، فرصتی شد تا کودکان و نوجوانان مستعد آستارایی کلاس های تابستانی خود را در این مرکز فرهنگی به صورت رسمی آغاز کنند.
  میترا پوربهرام با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار کلاس های مرکز شماره دو کانون در دو شیفت صبح و عصر برگزار می شود ، افزود: استقبال کودکان و نوجوانان در روزهای آغازین کلاس های کانون بسیار رضایت بخش است که این امر نشانگر اهمیت دادن والدین به برنامه های اثرگذار این نهاد فرهنگی است.
  وی ادامه داد: قرآن ، نقاشی ، خوشنویسی ، شطرنج ، فرش بافی ، رباتیک ، موسیقی ، معرفی کتاب و کارگاه قصه گویی از جمله کلاس های نوبت صبح و تئاتر ، چرتکه و محاسبه ، عکاسی ، سفالگری ، هنرهای تزئینی و کاربردی ، موسیقی خلاق و فن بیان و مجریگری از جمله کلاس های نوبت عصر مرکز شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان آستاراست.
  شهرستان 86 هزار نفری آستارا در غرب استان گیلان واقع شده و حدود سه هزار و 500 نفر در مراکز شماره یک و دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان عضو هستند.
  7105/2007
  معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار بندر آستارا گفت: زلزله سه و هشت دهم درجه ریشتری آستارا در غرب استان گیلان، خسارتی را برای این شهرستان در پی نداشت.

   
  و هشت دهم ریشتری آستارا خسارتی نداشت" src="http://img7.irna.ir/1395/13950324/82111117/82111117-70793682.jpg" alt="" />

  وحید پورحضرت عصر دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: از شب گذشته تاکنون با انجام بررسی های لازم توسط ستاد مدیریت بحران، هیچ گونه خسارتی از زلزله اخیر در شهرستان آستارا گزارش نشد.
  به گزارش ایرنا از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله ای ساعت 21 و 18 دقیقه یکشنبه شب در شهرستان آستارا واقع در غرب استان گیلان به وقوع پیوست.
  موقعیت این زمین لرزه 38.57 عرض شمالی و 49.52 طول شرقی اعلام شده و مقیاس آن سه و هشت دهم درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) بوده است.
  این زمین لرزه در عمق 16 کیلومتری سطح زمین و در حدفاصل 59 کیلومتری آستارای ایران و 60 کیلومتری آستارای جمهوری آذربایجان به وقوع پیوست.
  شهرستان آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع است.


  این مطلب تا کنون 47 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 24 خرداد 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160212
 • بازدید امروز :91373
 • بازدید داخلی :6474
 • کاربران حاضر :182
 • رباتهای جستجوگر:295
 • همه حاضرین :477

تگ های برتر